Přídavné pohony

Přídavným pohonům se věnuje společnost CanoCar, tak si s nimi nyní projdeme, co se vše v tomto segmentu rozlišuje a jaká řešení má klient zvažovat. Zmíníme i konkrétní modely pohonů KLAXON, které uvedenou funkcionalitu nabízejí.

Typ ovládání v návaznosti na druh handicapu

Ať už se jedná o uživatele paraplegika nebo tetraplegika, vždy existuje řešení pro ovládání. Zatímco paraplegik ovládá plyn páčkou podobně jako na elektrické koloběžce, tetraplegik má mechanismus plynu a brzdy „zpřevodován“ na kyvná řídítka (KLAXON Tetra) a díky tomu od sebe brzdí a k sobě přidává. Samozřejmě je pro tetraplegika vhodné použít na vozíku konturovanou zádovou opěrku (např. JAY J3), aby se cítil jistěji v zatáčkách.

Písek, sníh nebo město

Při nákupu je nutné přijmout rozhodnutí, kde budu přídavný pohon nejčastěji používat. V městském provozu vám pohony KLAXON nabídnou rychlost, ale zároveň i jistotu, protože máte před sebou oporu, která se bude hodit, když se na chodníku objeví drobná překážka nebo nesprávně udělaný nájezd. Pokud máte chalupu na Vysočině a ještě stále víte, jak vypadá sníh, tak můžete vesele fungovat na verzi Monster, která má 20“ přední kolo a jen tak se nezaboří. Stejný benefit se hodí i ve chvíli, kdy jedete po písku. A nemusí to být jen v Itálii, ale třeba i na Mušově nebo slovenském Záhorí. Nejen k verzi Monster doporučujeme kombinovat velmi široká kola FATwheels. Vozík vám příjemně odpruží a nikde se nezaboříte. Zároveň mají poměrně jemný vzorek, takže si domů nedonesete nečistoty.

Přeprava autem

Přídavné pohony Klaxon mají dojezd až 50 kilometrů, ale může se stát, že budete chtít vyrazit trochu dále a naložit pohon do auta nebo letadla. Pro tyto účely jsou ideální modely Mini popř. Mini Carbon. Jejich řídítka můžete složit na půl, sklopit i rukojeti a vše uložit do tašky. Cestovat na dovolenou letadlem a s elektrickým vozíkem je odvážný počin. Cestovat s KLAXONEM Mini je celkem pohodová záležitost.

Pokud je vaší prioritou velký dojezd, není problém naložit přídavný pohon do auta pomocí malého jeřábku. Jak na to si můžete prohlédnout třeba v tomto videu:

Výkonnost

Výkon motoru je velká hra. Ani ne tak v rovině technické, jako spíš informační. Zkuste na to jít selským rozumem. Výkonost pohonů KLAXON se pohybuje od 250W (Mini) po 1000W (Race/Monster). I opticky je od sebe poznáte a název dost napovídá. Na trhu najdete i některé „hráče“, kteří vám budou slibovat vyšší hodnoty, které Vám „oko nebere“. Jsou to často takzvané „vrcholové hodnoty“, kdy velmi krátkodobě dovolí motor vysoký výkon a kvůli nebezpečí poškození se pak vrací k normálu. A záleží jen na výrobci, jakou hodnotu uvádí. Jestli tu běžnou provozní nebo tzv. peakovou. Dobrému dodavateli stačí, když vysvětlíte způsob použití. Pokud potřebujete vyjíždět na zpátečku ze suterénní garáže, je výkon nutný. Jinak vás ale uveze i standardní verze.

Tuhost a vliv na rám

Na trhu se občas objeví produkty, které vypadají celkem zajímavě, ale jejich uchycení je velmi nestabilní. Díky tomu se přenáší kroucení do celého rámu a zejména u skládacích vozíků to může vést k jejich deformaci. Spousta klientů by o tom už mohla vykládat. Opět zvažte zkušenosti vašeho dodavatele.

Systém připojení

Začali jsme s pohony KLAXON, tak s nimi naše povídání i dokončíme. Jejich bezkonkurenční výhodou je, že poskytují oba dva nejčastější systémy uchycení. Tedy tzv. boční okolo rámu vozíku, ale i centrální mezi nohy uživatele. Je jen na uživateli, aby se rozhodl podle svých preferencí. Cenu tato volba neovlivňuje.

E-mobilita se začíná stávat každodenní součástí života vozíčkářů. Tak, jako se před mnoha lety stalo normou řešit s vozíkem i principy správného sezení, tak se v dnešní době stává normou řešit trojúhelník vozík/sezení/e-mobilita.

Přejeme Vám šťastnou volbu a mnoho bezpečných kilometrů.

Přihlášení k odběru Zpravodaje

Kontakt

provozovna služeb

ParaCENTRUM Fenix, z. s.
Kociánka 93/2
612 00 Brno

T: +420 774 331 886
E: vocka@pcfenix.cz
www.pcfenix.cz

Kontakt

sídlo organizace

ParaCENTRUM Fenix, z. s.
Polní 780/92
639 00 Brno

IČ: 26676826
Datová schránka: 4t8apq6


© ParaCENTRUM Fenix. All rights reserved.